Mali’de Ebola salgını sona erdi

Dünya Sağlık Örgütü’nden (DSÖ), yapılan açıklamada, Mali Sağlık Bakanı Osman Kone’nin, ülkenin tamamen Ebola salgınından arındığını duyurduğu ifade edildi.

Ebola virüsünden Mali’de 8 vakada 6 kişi hayatını kaybetmişti.

DSÖ’den yapılan açıklamada, salgının devam ettiği Liberya, Gine ve Sierra Leone’de 8 bin 594 kişinin öldüğü, bugüne kadar 21 bin 614 Ebola vakası tespit edildiği kaydedildi.

Yazıyı Ekleyen: saglikdanisma

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır.Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz.Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR!

ABD seyahat uyarısı yaptı

ABD, vatandaşlarına Batı Afrika'da Ebola salgının görüldüğü 3 ülke için seyahat uyarısında bulundu. Sağlık Bakanlığı, zorunlu olmadıkça Gine, Liberya ve Sierra Leone'ye gidilmemesi gerektiğini belirtti.

Bir Cevap Yazın

Optimization WordPress Plugins & Solutions by W3 EDGE