Macaristan’da okullarda H1N1 paniği sürüyor

Szeged kentindeki bir lisede 61 öğrencinin H1N1 virüsü taşıdığı gerekçesiyle okula gelmeleri yasaklandı. Test yapılan öğrencilerden 4’ünün H1N1 virüsü taşıdığı kesinleşirken, diğer testlerin sonuçlarının beklendiği açıklandı.

Macaristan Haber Ajansı (MTI), virüsün ülke genelinde onlarca okulda görüldüğünü, velilerin bu nedenle panik yaşadığını ve çocuklarını okula göndermeye korktuklarını bildirdi.

Başkent Budapeşte’de de bir süre önce bir lisede 110 öğrenci ve 7 öğretmende H1N1 virüsü tespit edilmesi üzerine okulda öğrenime ara verilmek zorunda kalınmıştı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.