Macaristan’da domuz gribi paniği

Tüm dünyayı etkisi altına alan H1N1 virüsü, Macaristan’da okullarda paniğe yol açtı.

Başkent Budapeşte’nin 21. bölgesindeki bir okulda 110 öğrencinin ve 7 öğretmenin ateşlenmesi nedeniyle okulun 8 Eylül Salı gününe dek kapatıldığı açıklandı.

Macaristan Sağlık Örgütü Başkanı Dr. Ferenç Falus, yaptığı açıklamada, okulda 110 öğrencinin yüksek ateş yüzünden hastaneye kaldırıldığını, yapılan H1N1 virüsü testinde şimdilik 4 öğrencinin bu virüsü kaptığının kesinleştiğini, diğer testlerin sonucunun ise yarın belli olacağını söyledi.

Aynı okulda bugün yüksek ateş nedeniyle 7 öğretmenin hastaneye başvurduğunu açıklayan Falus, virüsün ABD’den dönen bir Macar öğrenci tarafından okula yayıldığının kesinlik kazandığını bildirdi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.