LÖSEV’den bayram sevinci hazırlığı

LÖSEV Halkla İlişkiler Sorumlusu Gülnur Çınar ile Sosyal Hizmetler Sorumlusu Seda Sertcan, vakfın Türkiye genelindeki yaklaşık 6 bin lösemi hastası çocuğa ve ailesine yardımda bulunduğunu belirttiler.

Ailelere yılda maddi değeri 2 bin ile 5 bin TL arasında değişen ayni yardımda bulunduklarını anlatan Çınar, ”Ailelere 9 aylık toplam 2 bin 500 TL civarında da maddi yardım yapıyoruz. Ancak, bu rakam Ramazanda gelen bağışlar sayesinde 5 bin TL’ye kadar çıktı. Şimdi ise Kurban Bayramı’na yaklaşıyoruz. Geçen yıl vakıf olarak ortalama 30 bin adet vekaleten kurban kestik. Bu yıl rakamı bağışlarla daha da artırıp, daha çok aileye yardım götürmeyi hedefliyoruz” dedi.

Sertcan ise lösemili çocukların evlerine taze et ve et ürünleri girmesini sağlamak isteyenlerin, 280 TL alt sınır olmak üzere istedikleri miktarda yardımda bulunabileceklerini söyledi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.