Lösemili çocukların oyuncaklarını çaldılar

Sakarya Lösemili Çocuklar ve Kanser Hastaları Derneği’nde (KANSERDER) Başkanı Nihal Akar, hasta insanlara umut olan dernekte, böylesine bir hırsızlık olayı karşısında söyleyecek söz bulamadığını belirterek, çok üzgün olduğunu vurguladı. Akar, derneğin lösemili çocuklar ve diğer kanser hastalarına maddi, manevi destekte bulunduğunu ifade ederek, şunları ifade etti: “Hasta ve ailelerine psikolojik danışmanlık yapıyoruz. Ayrıca babaları ve anneleri kanser hastası olan çocuklara eğitim ve destek veriyoruz. Kanser hastası çocuklara ulaşım, imkanı ilaç bulma sağlık ve destek yardımı yapıyoruz.”

“BUNU AKLI BAŞINDA, VİCDANLI BİRİ YAPAMAZ”

Derneğin bir odasını da hobi odası olarak düzenlediklerini, gönüllü üyelerin bağışlarıyla buraya oyuncaklar alındığını dile getiren Akar, hasta çocukların geldiğinde bu oyuncaklarla oynadığını anlattı. Hırsızların bu oyuncakları da çaldığını dile getiren Akar, “Elektronik pahalı oyuncakları çalmışlar. Bazılarını kırmışlar. Bunu aklı başında, mantıklı, vicdanlı biri yapmaz. Hakikaten akıl sağlığı yerinde olan hiçbir insan bunu yapmaz. Ölen bir hastamızın daha önce getirdiği çiçeği bile kırmışlar. Bu olay karşısında gönlüm ve yüreğimi çok yorgun hissettim. Gönüllü olarak koşturuyoruz, gönlümüzü yormayın yeter. Gönlümün o gün yorulduğunu hissettim. Özellikle oyuncakları çalmaları gerçekten akıl almaz bir şeydi. Zarar verdikleri kişiler kanser hastası çocuklar. Zaten hasta insanların derneği. Gönüllülerle burayı yaptık.” diye konuştu.

KANSER HASTALARININ GIDALARINI BİLE ÇALDILAR

Bu derneğe üye olan insanların bazılarının hastaneye gidecek yol parası bile bulamadığının altını çizen KANSERDER Başkanı Nihal Akar, bu dernekten güç alarak hayata tutunmaya çalışan insanlar olduğunu belirtti. Akar, sözlerini şöyle sürdürdü: “Geçen hafta hastaneye çocuğunu götüren bir baba bize ulaşıp “450 lira verip kan ışınlama parasını veremiyorum” diyerek yardım istedi. Bu dernek buradan güç alarak evladını hayata bağlamaya çalışanların derneği. Maalesef hırsızlar gıdaları da çalmışlar. Bu gıdalardan hastalar faydalanıyordu. Çok üzgünüm söyleyecek söz bulamıyorum. 13 yılda dördüncü hırsızlık yaşandı. Onlarında failleri bulunamadı.”

“DERNEĞE GÜVENLİK KAMERASI İSTİYORUZ”

Derneğe güvenlik kamerası takılması için yardım çağrısında bulunan Akar, “Buraya güvenlik kamerası taktırmak istiyoruz. Uzaktan dağ köylerinden hastaneye gidecek olan hastalar akşamdan buraya gelerek yemek yiyip dinlenip sabah erken saatte buradan hastaneye gidiyorlar. Öyle bir zamana rastlasaydı, buradaki hastamızın durumunu düşünemiyorum açıkçası“ diye konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.