Lösemi hastası Cengizhan yardım bekliyor

Pamukkale ilçesi Dokuzkavaklar Mahallesi’nde ikamet eden Pakize (40) ve Emin (42) Çakırgöz çifti, 2 yıl önce oğulları Cengizhan Çakırgöz‘ün rahatsızlanması üzerine Pamukkale Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine başvurdu. Oğullarının kan kanseri olduğunu öğrenerek yıkılan aile, ikinci çocuklarının ilik uyumunun olmaması nedeniyle ilik bankasına başvurdu. Yaklaşık 2 ay önce Almanya’dan gelen haberle sevinen aile, bulunan uyumlu iliğin nakliyle oğullarının sağlığına kavuşması için dua ediyor.

Anne Pakize Çakırgöz, eşinin inşaat işçisi olduğunu ancak tedavi süreci ve ikinci çocuklarının bakımını üstlenmesi nedeniyle çalışamadığını belirterek, “Yarın operasyon için Antalya’ya gidiyoruz. İlk başlarda hastanede kalacağız, nakilden sonra çocuğumun durumu iyi olursa ev iznine çıkaracaklar. Ancak benim Antalya’da kimsem yok. Kalacak evim olmadığı için ne yapacağımı düşünüyorum. İlk kez gideceğim bu kentteki hayırseverlerden yardım istiyorum. Hayırseverlerin de desteğiyle evladımın bir an önce sağlığına kavuşması için dua ediyorum. Allah kimseyi evlatla sınamasın, gerçekten çok zor” diye konuştu. 

Baba Emin Çakırgöz de eşinin büyük oğluyla birlikte Antalya’ya gideceğini, kendisinin ise Manisa’da küçük oğullarıyla kalmak durumunda olduğunu belirterek, bunu mali olarak kaldırma olanaklarının bulunmadığını, bu duruma çare aradıklarını söyleyerek, “Hayırsever vatandaşların yardımcı olmalarını bekliyoruz” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.