Londra’da domuz gribinden ilk ölüm

doktor oneri

Devlet Sağlık Hizmetinin açıklamasına göre, Londra’daki bir ölümlü vakayla Britanya genelinde domuz gribinden ölenlerin sayısı 4’e yükseldi.

Vakayla ilgili ayrı bir basın toplantısı düzenleneceği belirtilerek, ayrıntı verilmedi.

Britanya Sağlık Bakanı Andy Burnham dün, ülkesinde Ağustosa kadar günde 100 bin kişiye domuz gribi virüsünün bulaşabileceğini söylemişti. Ülkesinde her hafta vaka sayısının ikiye katlandığını belirten Bakan Burnham, domuz gribi bulaşan kişilerde çoğu kez ayakta bile tedavi gerektirmeyen, ilaca ihtiyaç duyulmayan şekilde hastalığın atlatıldığını kaydetmişti.

Dünya Sağlık Örgütü, dünya çapında 77 binden fazla kişiye bulaşan domuz gribini 11 Haziranda sınırları aşan salgın hastalık (pandemik) olarak ilan etmişti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.