Lepra hastanesinden protesto sesleri yükseldi

Hastane bahçesindeki protestoya çalışanların yanı sıra hastalar ve yakınları da katıldı.

Grup adına yapılan açıklamada, hastanenin Prof. Dr. Türkan Saylan’ın sorumluluğunda kurulduğunu ve emekliliğine kadar hastanenin başhekimliğini yürüttüğünü hatırlatılarak, lepra konusunda görev yapmanın bu konuda donanımlı bilgiye sahip olmayı gerektirdiği ifade edildi.

Yıllar içinde yeni lepra vakaları görülmemesine rağmen mevcut hastaların diğer sağlık sorunları ve rehabilitasyonu için takip edildiği dile getirilen açıklamada, hasta yatış oranın da yüzde 58-70 arasında olduğu kaydedildi.

Hastanede tedavi gören Halil Taşdemir de, çeşitli sağlık sorunları nedeniyle başka hastanelere başvurduklarında ”Lepralıyım” dediklerini ve ”kendi hastanenize gidin” yanıtını aldıklarını ileri sürerek, ”Burası bizim evimiz, yuvamız. Hastanemiz kapatılmasın, geliştirilsin” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.