Küba’da domuz gribine üç kurban

Sağlık Bakanı Yardımcısı Jose Angel Portal Miranda, ölen üç kişinin de hamile kadınlar olduğunu belirterek, durumu ciddi 110’dan fazla hamile kadın bulunduğunu, domuz gribine bağlı olduğu doğrulanan bu üç ölüm vakasından dolayı üzgün olduklarını kaydetti.

Bu kadınların ne zaman öldüğü konusunda bilgi vermeyen yetkili, hamile kadınların en büyük risk gruplarından birini oluşturduğunu belirtti.

Bu arada Küba’da doğrulanan vaka sayısının, 177’si çocuk olmak üzere 621 olduğu kaydedildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.