Küba ve ABD arasında yeni kriz (Sonik saldırı şüphesi)

ABD-Küba hattında “işitme kaybı krizi” yaşanıyor.

Amerikalı haber kanalı CBS’in elde ettiği sağlık raporlarına göre; Amerikan Büyükelçiliği çalışanları ve aile üyelerinde, 2016’nın Kasım ayında eş zamanlı olarak rahatsızlıklar başladı.

Diplomatlar işitme kaybının yanı sıra bulantı, baş ağrısı ve denge bozukluğu gibi semptomlardan şikayet etti. Bunun üzerine diplomatlara merkezi sinir sisteminde hasar teşhisi konuldu.

Bu konuda son şikayet, nisan ayında rapor edilirken; o zamandan bu yana başka bir vakaya rastlanmadı.

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü heather Nauert konuyla ilgili detaylı bilgi vermedi ancak “Orada olanlar ABD hükümeti için büyük önem taşıyor” dedi. Diplomatların evlerinin bir tür sonik saldırının hedefi olup olmadığı araştırılıyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.