Köylülerin doktor sevinci yarım kaldı

Hakkari’ye 40 kilometre uzaktaki 330 haneli, 3 bin 500 nüfuslu Geçitli köyündeki sağlık ocağına 12 yıl aradan sonra doktor atandı. Geçitli ve çevre köylere hizmet veren sağlık ocağına doktor atanması, köylüler tarafından sevinçle karşılandı.

Ancak köylülerin mutluluğu, doktorun kent merkezinde, İl Sağlık Müdürlüğünde görevlendirilmesi nedeniyle kısa sürdü. Köylülerden Enter Demir, doktorun Sağlık Müdürlüğüne alınmasına anlam veremediklerini belirterek, ”Köye doktor gönderildiği için sevindik ancak daha sonra Sağlık Müdürlüğüne alınmasıyla hayal kırıklığına uğradık” dedi.

Buradaki sağlık ocağının çevre köylere de hizmet verdiğini ifade eden Demir, doktorun tekrar köylerine gönderilmesini istediklerini söyledi.

İl Sağlık Müdürü Osman Eren Karpuzoğlu da ihtiyaç nedeniyle doktorun kent merkezine alındığını belirterek, ”Köyde hasta sayısı az olduğundan doktoru kent merkezinde görevlendirdik” diye konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.