Kosta Rika lideri domuz gribi oldu

Hükümet yetkilileri, domuz gribine yol açan H1N1 virüsünün bulaştığı Arias’ın evinde karantina altında bulunduğunu ve domuz gribi ilacıyla tedavi edilmeye çalışıldığını söyledi.

Açıklamada, H1N1 virüsünün astım rahatsızlığı da bulunan Arias için daha riskli olduğu, ancak kendisini iyi hissettiği ve çalışmalarını kaldığı yerden sürdürmeyi beklediği kaydedildi.

Arias’ın hafta sonunda kendini halsiz hissederek H1N1 virüsü için test yapılmasını istediğini belirten yetkililer, yapılan testler sonucu da Devlet Başkanına H1N1 virüsünün bulaştığının belirlendiğini kaydetti. Nobel Barış Ödülü sahibi olan 68 yaşındaki Arias’ın ismi, son olarak Honduras’taki siyasi krizin çözülmesi amacıyla arabuluculuk girişimlerinde bulunmasıyla gündeme gelmişti.

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, dünya genelinde domuz gribinden ölenlerin sayısı 1462’ye, vaka sayısı da 170 ülkede 177 bin 457’ye yükseldi.

Kosta Rika lideri domuz gribi oldu

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.