Köpekler ile çocukların en iyi arkadaşlar olduğunu kanıtlayan fotoğraflar

doktor oneri

Bilim insanlarının yaptığı bazı araştırmalara göre köpeklerle birilikte büyüyen çocuklar diğer yaşıtlarına göre daha soyal oluyor ve daha az hasta oluyor.

Bunun sebebi olarak da köpekelerin mikroplarla daha haşır neşir olması, bu yüzden bebeklerin bağışıklık sisteminin daha güçlü olması gösterildi.

İngiliz tıp dergisi Clinical and Experimental Allergy ise, köpeklerle büyüyen çocukların alerjik ya da astım hastası olma olasılığının diğer çocuklara göre yüzde 50 daha az olduğunu ortaya koydu.

Köpek ve çocuk dostluğunun diğer faydaları ise şöle belirtilebilir…

Köpeklerle büyüyen çocuklar daha fazla egzersiz imkanı buluyor.

Evcil hayvan beslemek, kardeşler arası bağlılığı artırıyor.

İşte köpekler ve çocukların en iyi arkadaşlar olduğunu kanıtlayan fotoğraflar…saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.