“Kolsuz Agop” için Cerrahpaşa’da tören

Prof. Dr. Agop Kotoğyan’ın Türk bayrağına sarılı naaşı, 1956’da öğrenci olarak girdiği ve 1962’den itibaren de 42 yıl görev yaptığı fakülteye getirildi.

Burada düzenlenen törende, Kotoğyan’ın fotoğrafları da tabutunun önüne konuldu.

Törende Agop Kotoğyan’ın eşi Suzan Kotoğyan ile diğer aile bireyleri, taziyeleri kabul etti.

Aile adına oğlu Garen ile kız kardeşi Oremsima Kotoğyan birer konuşma yaptı.

Garen Kotoğyan, Sağlık Bakanı Ahmet Demircan başta olmak üzere törene katılan herkese teşekkür etti.

Oremsima Kotoğyan’da duygusal konuşmasında, aile olarak ağabeyine “Ciğerim Agop” dediklerini belirterek, annesinin 2004’te ağabeyi Agop Kotoğyan’a yazdığı mektubu okudu.

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan da değerli bir meslek büyüğünü ahirete yolcu etmek üzere bir araya geldiklerini belirterek, kederli ailesine, yetiştirdiği öğrencilerine ve sevenlerine baş sağlığı diledi.

Kotoğyan’ı, şahsen tanımadığını dile getiren Demircan “İnsanın gerçek ölümü, unutulduğu zaman olur. Agop Hoca ömrünü uzatmış bir insan. Agop Hoca hayırla anılacak her zaman. Bu kısa biyolojik ölümle sınırlı bir ömür bırakmıyor geriye. Yüzyıllar aşacak büyük bir hatırlanma potansiyeliyle aramızdan ayrılıyor” dedi.

Meslektaşları da yaptığı konuşmada, uzun yıllar birlikte çalıştıkları Kotoğyan’ı anlattı.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Alaattin Duran, Agop Kotoğyan’ın çok değerli bir insan olduğunu ve herkesin de çok sevip saygı duyduğu belirtti.

Agop Kotoğyan’ın cenazesi, yarın Kumkapı Meryam Ana Kilisesi’nde düzenlenecek törenin ardından toprağa verilecek.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.