Kolesterol ilaçlarının ödemesinde değişiklik

Diğer bir değişiklik de kanser ilaçlarının geri ödenmesinde yapıldı. Buna göre, bazı kanser ilaçlarının geri ödenmesi için gereken sağlık kurulu raporunu, tıbbi onkoloji uzmanının bulunmadığı 3. basamak sağlık kurumlarında genel cerrahi uzmanının yer aldığı kurul verebilecek. Tıbbi onkoloji uzmanlarının bulunmadığı 3. basamak sağlık tesislerinde de bu ilaçları genel cerrahi uzmanı reçete edebilecek

Özel sağlık kurumunda yatarak tedavilerde, temini zorunlu tıbbi malzemelerin reçete karşılığı hastaya aldırılması durumunda fatura tutarı hastaya ödenerek ilgili sağlık kurumunun alacağından mahsup edilecek.

Hastanın, 10 gün içinde ayaktan ilk başvurusundan sonraki aynı dala ayaktan başvurusunun yine aynı sağlık kurumuna olması halinde sadece belirlenen listedeki işlemlerle genetik tetkiklerin bedelleri faturalandırılabilecek.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.