Kırmızı şarap eklem iltihabına da iyi geliyor

İtalyan La Stampa gazetesinin Daily Express gazetesine dayanarak verdiği habere göre, Glasgow Üniversitesinde görev yapan bilim adamları, kırmızı şarabın içinde bulunan ve sağlıktan güzelliğe birçok yararı olduğu bilenen resveratrol adlı maddenin, iltihaplanmaya karşı önemli rol oynayan iki protein üzerinde de etkili olduğunu tespit etti.

Sepsis (kan zehirlenmesi) gibi ciddi enfeksiyon hastalıklarının tedavisinin oldukça zor olduğunu belirten araştırmacılar, bu tür hastalıklardan kurtulanların birçoğunun yaşam kalitesinin de iç organlarında meydana gelen iltihaplanmaların verdiği tahribat nedeniyle oldukça düşük olduğunu vurguladı.

Daha önce yapılan araştırmalarda, resveratrolün akciğer kanseri riskini düşürebileceği, bağırsak ve prostat kanserlerine karşı koruyucu olabileceği ve yaşlanmaya karşı etkili olduğu ortaya konmuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.