Kilis’te 4 domuz gribi vakası

Kilis İl Sağlık Müdürü Dr. Turgay Happani, Kilis Devlet Hastanesi’nde yatan 4 hastadan alınan örneklerin H1N1 virüsü şüphesi ile Ankara Refik Saydam Hıfzıssıhha Merkezi laboratuvarına gönderildiğini açıkladı. İlgili kurumdan gelen raporda 4 kişinin testlerinin pozitif çıktığını öğrenildi.

Turgay Happani, ilköğretim okulu öğrencileri Y.H, F.Y, B.O. ile hamile olan N.E’de H1N1 virüsü olduğu tespit edildiğini belirtti.

Happani, ”İlköğretim okulu öğrencisi olan 3 hastamızın genel durumu iyi olduğundan taburcu edildi, fakat hamile olan N.E ise halen hastanemiz enfeksiyon servisinde tedavi altında bulundurulmaktadır” dedi.

Happani, kent genelinde şu an endişe ve panik arz edecek bir durumun olmadığını, Sağlık İl Müdürlüğü olarak her türlü tedbiri aldıklarını ifade ederek, ”Okullarımızı sürekli dezenfekte ediyoruz. Bugün, önce sağlık çalışanlarımız olmak koşulu ile tüm okullarımızda ve sağlık ocaklarımızda aşı çalışmalarımız devam etmektedir” diye konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.