KHB’den ‘kimyasal kargo’ açıklaması

Kocaeli’de bir kargo firmasında kimyasal maddenin bulunduğu pakette meydana gelen sızıntı nedeniyle 54 işçi rahatsızlanarak hastaneye kaldırılmıştı. 

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği‘nden yapılan açıklamada, denatonyum benzoat (etil alkol ve parfüm üretiminde kullanılan, ticari adı bitreks olan madde) paketinden sızıntı sonucu etkilenen işçilerin durumuna ilişkin şu açıklama yapıldı: 

“Bir kargo şirketine ait paketin yere düşmesi sonucu açığa çıkan kimyasal maddenin buharından etkilenen 54 kişi, 112 aracılığı ile KBRN referans hastanemiz olan Derince Eğitim ve Araştırma Hastanesine getirilmiştir. Genel Sekreterliğimiz Kriz Koordinasyon Merkezi koordinatörlüğünde KBRN bölge koordinatörü ile iletişime geçilerek hastalara KBRN protokolünün uygulanmasının (dekontaminasyon/yıkama) ardından tüm hastalar acil serviste müşahade altına alınmıştır. Tüm hastaların genel durumlarının iyi olmasına rağmen kan gazı değerlerinde metabolikasidoz saptanması üzerine acil servis müşahade de takipleri devam ettirilmiş olup, kontrol kan gazı değerlerinin normale dönmesi ve genel durumlarının iyi olması üzerine tüm hastalar dün saat 16.00 itibariyle şifa ile taburcu edilmişlerdir.”

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.