Kesinleşmiş vaka sayısı 4694’e çıktı

doktor oneri

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) açıklamasında, virüse 30 ülkede rastlandığı, H1N1’in A tipi olan virüsün bugüne kadar 53 kişinin ölümüne neden olduğu belirtildi.

Açıklamada, 1.626 vakaya rastlanan Meksika’da 48 kişinin öldüğü, 2.532 vakaya rastlanan ABD’de 3 kişinin öldüğü belirtildi.

Açıklamaya göre Kanada’da 284, Kosta Rika’da 8, İspanya’da 95, İngiltere’de 47, Panama’da 15, Fransa’da 13, Almanya’da 11, İtalya’da 9, Brezilya’da 8, İsrail ve Yeni Zelanda’da 7’şer, Japonya ve El Salvador’da 4’er, Güney Kore, Hollanda ve Kolombiya’da 3’er, İsveç ve Norveç’te 2’şer, Çin, Hong Kong, Arjantin, Avustralya, Avusturya, Danimarka, Guatemala, İrlanda, Polonya, Portekiz ve İsviçre’de de 1’er vakaya rastlandı.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.