Kesik kolun bedeli 5 bin lira

Eksik tedavi 8 yaşındaki kızı kolundan etti. Doktora verilen ceza 5 bin lira oldu.

Samsun’un Çarşamba ilçesinde yaşayan 8 yaşındaki Zehra Toprak, 3 yıl önce arkadaşları ile oynarken düşüp kolunu kırdı.

Götürüldüğü özel hastanede kolu alçıya alındı. 2 gün sonra başka bir hastaneye sevkedilen kızın kolu, kangren olduğu için dirsek hizasından kesildi.

Olayın ardından aile, kızlarının ilk götürüldüğü hastanede doktorun ihmali olduğu gerekçesi ile suç duyurusunda bulundu.

Doktor hakkında, “taksirle bir kişinin yaralanmasına neden olma” suçundan dava açıldı.

Mahkeme, sanığı alçılama sonrası antibiyotik tedavisi uygulamadığı, gerekli dikkat ve özeni göstermediği gerekçesi ile suçlu buldu.

Doktor, 250 gün hapis cezası karşılığı 5 bin para cezasına çarptırdı. Aile karara tepki gösterdi.

Ailenin doktora açtığı 141 bin liralık maddi ve manevi tazminat davası ise sürüyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.