Kene hastanede çıkarıldı, evinde öldü

doktor oneri

Soma’ya bağlı Turgutalp beldesinde İ.K. bir hafta önce akrabalarını görmek ve tarlasını kontrol etmek amacıyla Dereköyü’ne gitti.

Beldeye dönüşünde vücudunda kene fark eden İ.K, Turgutalp Sağlık Ocağı’na başvurdu. Buradan Soma Devlet Hastanesi’ne sevk edilen İ.K’nin vücudundaki kene çıkartıldı.

Hastane yetkilileri, İ.K’ye 3 gün içinde rahatsızlık hissetmesi halinde tam teşekküllü bir sağlık kuruluşuna başvurması uyarısında bulundu.

ÖLÜM NEDEN BELİRLENECEK

Daha sonra İzmir’in Dikili ilçesindeki yazlığına geçen yaşlı vatandaş, 3 gün sonra hastalandı. Ailesi tarafından Balıkesir’in Ayvalık ilçesine götürülen İ.K, Ayvalık Devlet Hastanesi’nde muayene edildi, tahlil için kan alındı, ancak taburcu edilen Karabıyık, dün evinde hayatını kaybetti.

Soma Sağlık Grup Başkan Vekili Dr. Aykut Özaydemir, gazetecilere yaptığı açıklamada, İ.K’nin başka hastalıkları da olduğunu, çeşitli ilaçlar kullandığını belirterek, ”Kan örnekleri Ankara’ya gönderildi. Oradan gelecek sonuca göre ölüm nedeni anlaşılacak. KKKA şüphesi olabilir. Ama bu kesin değil. Tahlil sonuçlarına göre belli olacak” dedi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.