Kardeşinin böbreğiyle hayata tutundu

Kilis’te yaşayan evli ve 2 çocuk annesi Esra Erkan, bir süre önce gittiği sağlık kuruluşunda böbrek hastası olduğunu öğrendi.

Diyalize girmesi ve organ nakli olması gerektiği bildirilen Erkan, doku uyumuna rağmen bir böbreğini bağışlamak isteyen erkek kardeşinin önerisini, çalışma şartları ağır olduğu için reddetti. Erkan, Şırnak’ta yaşayan üç çocuk annesi kardeşi Esma Yılmaz’ın (23) teklifini ise kabul etti.

İki kardeşin dokularının uyduğu tespit edilince nakil gerçekleşti.

Fedakarlığından dolayı kardeşine teşekkür eden Erkan, “İkimiz de son derece sağlıklı bir şekilde hayatımıza kaldığımız yerden devam edeceğiz” ifadesini kullandı.

Esma Yılmaz ise ablasının yeniden sağlığına kavuşmasından duyduğu mutluluğu dile getirerek “Küçükken kardeş kavgası yapıyorduk şimdi hayat kavgasını birlikte veriyoruz. Başarılı bir nakil işlemi oldu” değerlendirmesinde bulundu.

Operasyonu gerçekleştiren Prof. Dr. Fatih Yüzbaşıoğlu da organ nakli bekleyen hastaların, bağış sayısının yetersiz olmasından dolayı her geçen gün umutlarını kaybettiklerini belirtti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.