Karaman’da domuz gribi şüphesi

doktor oneri

21 Temmuzda İspanya’dan Türkiye’ye gelen ve ismi açıklanmayan yabancı uyruklu bir kişide, havaalanında yapılan kontrollerde domuz gribi virüsü tespit edildi.

Olayın ardından harekete geçen Sağlık Bakanlığı, uçakta bulunan diğer yolcuların isimlerini ve adres bilgilerini tespit ederek, yolcuların Türkiye’deki adreslerini Sağlık İl Müdürlüklerine bildirdi.

Karaman’da İl Sağlık Müdürlüğü ekipleri, Bakanlığın bildirdiği 12 kişinin bulunduğu adresi tespit etti. İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Bulaşıcı Hastalıklar Şubesi ekipleri, söz konusu 12 kişiyi bugünden itibaren kontrol altına aldı.

İlk bulguların, hastalarda H1N1 virüsü olmadığını gösterdiği belirtilen İl Sağlık Müdürlüğü açıklamasında, ”Ancak şu an için kesin bir şey söylemek doğru değil. Diğer hastaların da güvenliği için hastaneye alınmayan bu kişileri, Karaman merkez, Akçaşehir ve Yollarbaşı beldelerindeki kendi evlerinde gözlem altına aldık. Test sonuçlarına göre hareket edeceğiz” denildi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.