Karaciğerinden 1 kilo 750 gramlık tümör çıkartıldı

Uşak’ta yaşayan 2 çocuk babası Sezai Demir (59), 5 ay önce ani gelişen bir mide ağrısı şikayeti ile Uşak Devlet Hastanesi’ne gitti. 4 günlük tedavi ve tetkiklerin ardından Demir’in karaciğerinde kitle olduğu ve ameliyat edilmesi gerektiği söylendi.

KASIKTAN GİRİP TÜMÖRÜ KÜÇÜLTTÜLER

Antalya’da özel bir hastaneye başvuran Demir’e girişimsel radyoloji tekniği uygulandı. Önce tümörün büyümesi engellendi daha sonra da hastanın ameliyattan sonra karaciğer yetmezliği çekmemesi için karaciğerinin sağlam olan tarafı büyütüldü. Hastayı cerrahi operasyon için hazırlayan Girişimsel Radyoloji Uzmanı Prof. Dr. Saim Yılmaz, “Tümör büyük ölçüde kontrol altına alınınca ve yayılmadığını da görünce hastamızı ameliyat için cerrahiye yönlendirdik” dedi.

1 KİLO 750 GRAM TÜMÖR ÇIKARILDI

Sezai Demir, Prof. Dr. Alihan Gürkan‘ın başkanlığındaki ekip tarafından ameliyat edildi. Tümörün zor bir yerde olduğunu ve hastanın bu tümörle ancak birkaç ay yaşayabileceğini belirten Prof. Gürkan, “Çok büyük bir tümördü ve bunun risklerini hasta ile paylaştık. Yaklaşık 1 kilo 750 gram bir tümör büyüklüğü vardı. Bu tümörü burada bıraksaydık yaşamamama riski vardı. Tekrarlama riski var ama takiplerle bertaraf edilebilir. İmkansız olan bir operasyonu biz girişimsel radyoloji ile imkanlı hale getirdik. Bunun bir buçuk katı bir tümörü de daha önceleri çıkarmıştık. Bu operasyonlar mutlaka uzman bir ekiple yapılmalıdır” dedi.

“YAŞAMAKTAN UMUDUMU KESMİŞTİM”

Bir mide ağrısıyla gittiği hastaneden karaciğerinde tümör olduğunu öğrenen ve hayattan bir anda umudunu kestiğini belirten Sezai Demir, gözyaşları içerisinde şöyle konuştu:

“Karaciğerimde tümör olduğu söylendi. Yaşamaktan umudumu kesmiştim. Şu an çok sağlıklıyım. Tamamen iyileşince memlekete geri döneceğim.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.