Karabük’te domuz gribinden ilk ölüm

Karabük Beşbinevler Kadın Doğum ve Çocuk Bakımevi’nde 4 gün önce erkek çocuk dünyaya getiren 25 yaşındaki C.A. yüksek ateş şikayetiyle Safranbolu Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Domuz gribinden şüphelenilmesi üzerine Karabük Devlet Hastanesi İntaniye Servisine sevk edilen C.A, burada yaşamını yitirdi.

Karabük İl Sağlık Müdürü Korkut Eren, yüksek ateş şikayeti ile hastaneye kaldırılan C.A’nın hayatını kaybetmesi üzerine Ankara Refik Saydam Hıfzısıhha Merkezi’ne kan örneklerinin gönderildiğini belirterek, ”Bugün elimize ulaşan sonuç maalesef pozitif. Kentte, Pandemik A H1N1 virüsünden ilk kaybımızı verdik. Ancak bebeğin sağlık durumu ise iyi, herhangi sorun yok” dedi.

C.A’nın cenazesi, Bartın’da toprağa verildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.