Karabük’te ameliyat sonrası ölüm iddiası

İddiaya göre, 14 Ağustos’ta şiddetli karın ağrısı şikayetiyle gittiği Karabük Eğitim ve Araştırma Hastanesi‘nde apandisit teşhisi konulan Kadir Orhan, ameliyata alındı.

Ameliyatın ardından hastaneden taburcu edilen Orhan, karın ağrısı şikayetiyle birkaç gün sonra tekrar gittiği hastaneden, tedavi gördükten sonra taburcu edildi.

Şiddetlenen ağrıları nedeniyle 21 Ağustos’ta aynı hastaneye tekrar giden Orhan, kontrollerinde, vücudunun enfeksiyon kaptığının belirlenmesi üzerine ikinci kez ameliyata alındı. Ameliyatın ardından yoğun bakım servisine yatırılan Orhan, tüm müdahalelere rağmen bugün yaşamını yitirdi.

Kadir Orhan’ın babası Hakkı Orhan, oğlunun yaşamını yitirmesinde doktorların ihmali olduğu iddiasıyla Karabük Cumhuriyet Savcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

Orhan’ın naaşı otopsi yapılmak üzere Ankara Adli Tıp Kurumu’na gönderildiği sırada aynı hastanede temizlik görevlisi olarak çalışan anne Döndü Orhan ve yakınları sinir krizleri geçirdi.

Hastane Başhekimi Doç. Dr. Alaaddin Polat, gazetecilere yaptığı açıklamada, genç bir kişiyi kaybetmelerinden dolayı üzgün olduklarını belirterek, “Olayda herhangi bir ihmal ve ilgisizlik varsa konuyla ilgili her türlü bilgi ve belgeyi savcılığa vereceğiz. Bu konuda hasta yakınları müsterih olsun. Biz ihmal ve kasıt olmadığını düşünüyoruz ve inanıyoruz. Şu an savcılığa intikal etmiş soruşturmada her türlü bilgiyi, belgeyi ve açıklamayı vermekte mükellefiz” diye konuştu.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.