Kanserin çaresi sıtmada mı ?

Kansere çare, kazara bulunmuş olabilir. Danimarkalı araştırmacılar, sıtma proteininin kanserle mücadelede etkili olabileceği görüşünde.

Araştırmacılar, hamileleri sıtmadan korumanın yolları üzerinde çalışıyordu. Zira sıtma plasentaya saldırarak ciddi sorunlara yol açıyor.

Araştırma sırasında sıtma proteininin, tıpkı plasenta gibi, kanserli hücrelere de saldırdığı anlaşıldı.

Sıtma proteinine bir çeşit zehir eklendi. Bileşimin, kanserli hücrelere bağlandığı görüldü.

Araştırmacılar, sıtma proteininin kanserli hücreye bağlandıktan sonra taşıdığı zehri hücreye nakledebileceğini ve bu şekilde kanserli hücreleri öldürdebileceğini söylüyor.

BAZI KANSER TÜRLERİNDE YÜZDE 90 ETKİLİ OLDU

Fareler üzerinde denenen bu yöntemin çeşitli kanser türlerinde yüzde 90 etkili olduğu kaydediliyor.

Yöntemin dört yıl sonra insanlarda denenmeye başlanacağı belirtiliyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.