“Kanserim” dedi dolandırdı

ABD Seattle’de Tracy Dart isimli kadın, meme kanseri olduğunu açıklamasının ardından, hastalıkla mücadele için Komen Vakfı için para toplamaya başladı., Tracy Takımı isimli grupla birlikte, hastalıkla mücadele için organizasyonlar düzenleyen kadının kanser olmadığı ortayı çıktı, polis harekete geçti.

“Sahte hasta” Tracy Dart’ın ailesi de, Dart’ın böbrek sorunu nedeniyle doktora gittiğini bildikleri ancak kanser konusundan haberdar olmadıklarını açıkladı. Hastane kayıtlarında da kanser konusunda bilgi bulunmuyor. 

Haberlerin duyulmasının ardından, Dart’ın yardım kampanyası için oluşturulan grup üyeleri de büyük üzüntü duyduklarını açıklarken, grubun Twitter hesabı da kapatıldı.

Dart’ın sahte hastalık üreterek, çevresinde ilgi çekmeyi amaçladığı tahmin ediliyor.

Kanserle mücadele için uzun zamandır çalışmalar yapan Komen Vakfı ise, Tracy Dart’ın kendilerinden doğrudan para almadığını, kayıtlarına göre 28 bin dolar civarında kişisel para topladığını, bölgedeki yardım takımının da 414 bin doları vakfa yönlendirdiğini açıkladı. 

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.