Kanseri yendi, umut oldu

Lösemi olduğundan habersiz hastanede yattığını anlatan Sabancı, ”Ancak aylarca hastanede kaldım. Daha sonra hastalığımı öğrendiğimde ise ümitsizliğe kapıldım. Çünkü aldığım ilaçlar nedeniyle saçlarım dökülmeye başlamıştı. ‘Ben de bu hastalıktan ölecek miyim’ diye düşünüyordum” dedi.
 
HASTALIĞIMLA MI, SİZİNLE Mİ UĞRAŞACAĞIM” DEDİM  
Günlerce kimseyle konuşmadığını ve bunalıma girdiğini ifade eden Sabancı, ”Hastane okulundan bir öğretmen eğitim vermek için yanıma geldiğinde ‘hastalığımla mı, sizinle mi uğraşacağım” diyerek tepki göstermiştim. Çünkü insan o dönemde agresifleşiyor. Ortaokuldan sonra Çumra Anadolu Lisesi’ni kazanmama rağmen hastalığımdan dolayı kaydımı yaptıramadım. Ancak başta ailem olmak üzere doktorlarım ve öğretmenlerim sayesinde kendimi toparladım. Çünkü bu hastalığı yenmem için moral ve motivasyonun çok önemli olduğunu öğrendim. Tedaviye olumlu yanıt vermeye başlayınca hastalığı yeneceğime daha çok inandım ve 1,5 yıl önce bu hastalığı yenmeyi başardım, sağlığıma kavuştum” diye konuştu.
 
KANSER HASTALARINA UMUT VERİYOR  
Bu yıl girdiği üniversite sınavında SÜ Ahmet Keleşoğlu Eğitim Fakültesi Sosyal Bilgiler Öğretmenliği Bölümünü kazandığını belirten Sabancı, ”İnsan istedikten sonra yapamayacağı şey yok. Yeter ki azimli ve kararlı olsun. Hastalığı yendikten sonra zaman zaman taburcu olduğum hastaneye gelmeye başladım. Burada kanser hastalarına moral vermeye çalışıyorum. Bu hastalığı yendiğimi onların da yenebileceğini anlatıyorum. Hep bu tür hastaların yanında olacağım” dedi.

SÜ Meram Tıp Fakültesi Hastanesi İlköğretim Okulu Müdürü Erkan Taş ise, ilk başlarda eğitim görmek istemediğini söyleyen, kendilerini tersleyen Hamdi’nin motivasyon sayesinde büyük bir kararlılıkla önce hastalığını yendiğini, daha sonra da üniversiteli olduğunu belirtti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.