Kanser hastası çocukların kukla merakı

doktor oneri

Kemik İliği Transplantasyon ve Onkoloji Hastanesi Kurma ve Geliştirme Vakfınca (KİT-VAK), EÜ Tülay Aktaş Onkoloji Hastanesi İlköğretim Okulunda düzenlenen etkinlikte, Özel Ege Lisesi öğretmenlerinden Gülnur Payzanoğlu, onkoloji servisinde tedavi gören çocuklara çoraplardan kukla yapımını öğretti.

Peluş, yün, masa tenisi topu ve boyalarla çorapları renklendiren çocuklar, kendi yaptıkları kuklalara çeşitli isimler verdi.

KİT-VAK Yönetim Kurulu Başkan Vekili Yıldızay Şengün, onkoloji tedavisi gören çocuklara moral vermek amacıyla sosyal etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

Gülnur Payzanoğlu gözetiminde kuklalar üreten çocukların mutlu olduğunu ifade eden Şengün, ”Çocuklarımızın kendilerini iyi hissettikleri zaman nasıl daha eğlenceli ve verimli vakit geçirebildiklerini gördük. Çocuklarımızın bir an evvel sağlıklarına kavuşmalarını diliyoruz” dedi.

MADDİ SIKINTI ZORLUKLARI ARTIRIYOR
Kemik iliği donörü olmak isteyen vatandaşların tetkik giderlerinin SGK tarafından karşılanmasını arzu ettiklerini belirten Şengün, şöyle konuştu:

”Çocuğu hasta olan ailelerin morali zaten yeterince bozuk oluyor. Bunun üstüne maddi sıkıntı eklendiğinde her şey zorlaşıyor. Kemik iliği, çocukların sağlığına kavuşmasında büyük önem taşıyor. Donör olmak isteyenlere yapılan tetkiklerin bedeli, kişilerce ödeniyor. Herkesin maddi gücü yetmeyebilir. KİT-VAK olarak donör tetkik giderlerinin SGK tarafından karşılanması halinde kemik iliği bankasını kazandırmak istiyoruz.”saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.