Kanada’da domuz gribi aşısı toplatılıyor

Kanada Kamu Sağlığı Kurumu ve ilaç şirketi GlaxoSmithKline’ın, H1N1 virüsü aşısıyla ilgili olarak yaptıkları ortak açıklama endişe uyandırdı. Şirket, bir parti domuz gribi aşısını geri çekeceğini açıkladı ve Kanada’daki tıbbi görevlileri bu parti aşıları kullanmamaları konusunda uyardı.

İlaç devi GlaxoSmithKline sözcüsü Gwenan White’ın verdiği bilgiye göre, aşıların toplatılma nedeni yaşamı tehdit edebilecek ölçüde alerjilere neden olma riski.

Şirket kararını, bir parti aşının normalin üstünde alerjik reaksiyona neden olmasına bağlıyor. Söz konusu partide 172 bin dozaj bulunduğu belirtilirken şu ana kadar ne kadarının kullanıldığına ilişkin bilgi verilmedi.

Kanada’da toplam 7,5 milyon doz domuz gribi aşısı bulunuyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.