Kanada’da 1 kişi domuz gribinden öldü

doktor oneri

Kanada devlet televizyonu CBC’nin haberine göre, Alberta eyaletinde ismi açıklanmayan yaşlı bir kadının yaşamını yitirdiği bildirildi.

Alberta eyaletinde ölen yaşlı kadının domuz gribi tanısı ile hastanede tutulduğu, buna karşın ölümüne neden olabilecek başka bir sağlık sorunu olup olmadığının araştırıldığı kaydedildi. 

Kanada Halk Sağlığı Ajansının açıklamasına göre, ülke genelindeki vaka sayısı da 201’den 214’e yükseldi. Ajans’tan yapılan açıklamada, dünya genelinde 24 ülkede görülen domuz gribinde, şu ana kadar 2 bin 371 vaka saptandı.

Kanada’da 1 kişi domuz gribinden öldüsaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.