Kayıt Ol

Giriş

Şifremi Kaybettim

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

Giriş

Kayıt Ol

Soru sormak, hekimlerimizle birebir iletişim kurabilmek için KAYIT olmanız gerekmektedir. Kayıt işlemini tamamladıktan sonra soruları ve cevapları görebilir, siz de soru sorabilirsiniz.

Kan grubu hamilelik şansını etkiliyor

Araştırmaya göre, “sıfır” kan grubuna sahip kadınlarda yaş ilerledikçe üretilen yumurta sayısı ve yumurtaların kalitesi azalıyor.

Üreme tedavisi gören 560 kadın üzerinde yapılan çalışmaya göre, kan grubu “sıfır” olan kadınlarda yaş ilerledikçe üretilen yumurta sayısı ve yumurtaların kalitesi daha fazla azalıyor.

Zira bu grupta, diğer kan gruplarına sahip kadınlara kıyasla iki kat daha fazla “yumurtalık uyarıcı hormona” rastlanıyor. Bu da “yumurta sayısının azaldığına” işaret ediyor.

İlerleyen yaşlarda çocuk sahibi olma şansı en yükek olan kadınlarsa kan grubu “A” olanlar..

Araştırma, kan grubu “A” olan kadınların sayı ve kalite olarak daha çok yumurtaya sahip olduğunu gösteriyor.

Bilimadamları, bu sonucu dikkate alarak, kan grubu sıfır olan kadınlara daha erken bebek sahibi olmalarının tavsiye edilebileciğini belirtiyor.

Hakkında saglikdanismaİzleyici

Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

Beni Takip Et

Leave a reply