Kalorisini bilseler de yemekten vazgeçmiyorlar

doktor oneri

New York Üniversitesi ve Yale Üniversitesi’nin yaptığı bir araştırmada, düşük gelire sahip 1156 kişiden yalnızca yarısının kalori hesabını dikkate aldığı ve bu kişilerden sadece dörtte birinin sipariş verirken bu bilgileri göz önünde bulundurduğu ortaya çıktı.

Araştırmacılar, New York’ta bu kalori bilgilerini içeren etiketleri gören ve yemek seçimlerini buna göre yaptıklarını söyleyen kesimin oranının 27,7 olduğunu, ancak bu uygulamadan sonra da insanların tükettiği kalori miktarında değişiklik saptamadıklarını belirtti.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.