“Kalbini koru, içinde sevdiklerin var”

Sağlık Bakanlığı himayesinde başlatılan ”Kalbinizi koruyun, içinde sevdikleriniz var” eğitim ve toplum bilinçlendirme kampanyasının ikincisi İzmir’de yapılıyor.

Kalp ve damar hastalıklarını önlemek ve ölümleri azaltmak amacıyla başlatılan kampanyaya Türk İç Hastalıkları Uzmanlık Derneği, Türk Nöroloji Derneği, Türkiye Endokrinoloji ve Metabolizma Derneği ve Türk Hipertansiyon ve Böbrek Hastalıkları Derneği katılıyor. İlaç firması Pfizer da kampanyaya koşulsuz katkı sağlıyor.

Kalp ve damar sağlığıyla ilgili bilinçlendirme programları kapsamında 12 Kasıma kadar devam edecek olan kampanyada bilim adamları vatandaşları, kalp ve damar hastalıklarına karşı bilgilendiriyor.

HASTALIKTAN KORUNMA YOLLARI ANLATILIYOR
İzmir Büyükşehir Belediyesi ve yerel belediyelerinin iş birliğiyle halk bilinçlendirme programlarına katılan uzmanlar, kalp ve damar hastalıklarıyla ilgili vatandaşlara bilgi veriyor, hastalıktan korunma yöntemlerini anlatıyor.

Öte yandan, katılımcıların ücretsiz olarak 10 yıl içinde kalp hastalığı geçirme riskleri ölçülüyor. Programlar sonunda 2 bin 500 İzmirliye ulaşmak ve 450 hekime eğitim vermek hedefleniyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.