Kalbi dışarıda doğdu, 3 ameliyatla göğüs kafesine yerleştirildi

Kalbi göğsünün dışında doğdu, hayata yeniden tutundu.

İngiltere’nin Leicester şehrinde, bebek Vanellope’un milyonda bir görülen hastalığı henüz anne karnında 9 haftalıkken keşfedildi.

Göğüs kemiği olmayan bebek Vanellope Hope Wilkins‘e “doğumsal kalp anomalisi ektopia kordis” teşhisi konuldu.

Wilkins’in annesi Naomi Findlay, “Rutin bir kontrol sırasında hastalık teşhis edildi. Bu hastahaneye gelene kadar bize yaşama şansının neredeyse hiç olmadığını söylediler. Başka büyük sorunlar daha yaşayacağını ve bu durumun da onun yaşama şansını neredeyse imkansız kıldığını anlattılar” dedi.

Anne Findlay, doktorların uyarısına rağmen bebeği doğurmaya kararlıydı.

24 Ocak’ta doğum yapması planlanan Findlay, bebeğin enfeksiyon ve kalbin zarar görmesi riskini azaltmak için 22 Kasım’da sezaryen doğuma alındı.

Vanellope’un kalbi, doğumun hemen ardından gerçekleştirilen üç ameliyatla göğüs kafesine geri konuldu.

Bebek Vanellope’un sağlık durumu şimdi oldukça iyi.

Anne Naomi, tek dileğinin kızını bir an önce kucağına alabilmek olduğunu söyledi, “Onu henüz kucağıma alma şansını elde edemedim. Zaman ilerledikçe bir gün bunu yapacağımı biliyorum. Daha gidilecek uzun bir yolumuz var” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.