Kadını yalnızlaştıran utanç: İdrar kaçırma

Kadınlar için sosyal hayatı kabusa çeviren idrar kaçırma probleminden on dakikalık bir cerrahi müdahaleyle kurtulmak mümkün. Ancak kadınlar, bu sıkıntılarını ‘utanıp’ anlatamadığı ve idrar kaçırmayı ‘kader’ olarak kabul ettikleri için yıllarca bu sorunla yaşamaya devam ediyorlar.

Medical Park Bahçelievler Hastanesi Tüp Bebek Merkezi ve Kadın Doğum Bölümü Direktörü Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Doç. Dr. Kadir Savan; kadında sosyal, psikolojik ve fiziksel travmalara neden olan ‘idrar kaçırma’ sorunuyla ilgili şu bilgileri verdi:

AİLEDE DIŞLANIYOR KOMŞUYA BİLE GİDEMİYOR

CİNSELLİKTEN SOĞUYOR

KARİYER KADININI DA VURUYOR

KADER DEĞİL ÇÖZÜMÜ OLAN BİR HASTALIK

10 DAKİKADA YEPYENİ BİR HAYAT

İLK NEDEN NORMAL DOĞUM

MS’İ YAKALATAN BELİRTİ

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.