Kadın doktorlar daha ilgili, dikkatli ve güvenilir

doktor oneri

Bu sebepten de soruşturmaya uğramaları ve görevlerinden el çektirilme oranları daha düşük.

Daily Mail’in haberine göre, bunun yanı sıra kadın doktorların isabetsiz teşhis koyma oranları erkek doktorlara göre daha az.

Araştırmaya göre, 2001 ve 2009 arasında 3685 erkek doktor ve diş hekimi, yeterlilikleri ve iş yüküyle baş edebilme yetenekleri gibi çeşitli sebeplerle Milli Klinik Değerlendirme Servisi’ne (NCAS) havale edildi.

Aynı dönemde, doktor ve diş hekimi işgücünün yüzde 40’ını oluşturan kadınların sadece 873’ü bu tür soruşturmaya uğradı.

KADINLAR DAHA İYİ DOKTOR OLDUĞUNU GÖSTERMEZ AMA…
Görevlerinden askıya alınan erkek doktorların sayısının da daha fazla olduğu ortaya çıktı. Örneğin, söz konusu dönemde pratisyen doktorlar arasında 29 kadının hasta tedavi etmesi yasaklanırken, erkeklerin sayısı 200’ü buldu. 50 kadın doktorun hastaya bakması yasaklanırken, bu sayının erkeklerde 290 olduğu belirlendi.

NCAS müdür yardımcısı Rosemary Field, kadın doktorların hastalarına karşı daha ilgili ve dikkatli bir tutum içinde olduğunu söyledi. Field, “Bu, kadınların erkeklerden daha iyi doktor olduğunu göstermez ancak araştırma, kadınların konsültasyona daha fazla zaman ayırdıklarını ve erkeklere oranla daha hasta merkezli çalıştıklarını gösteriyor” dedi.

NCAS’ın analizi, yaşlı doktorların performansının da daha fazla soru işareti yarattığını gösterdi. 50 yaş üzerindeki doktorların soruşturmaya uğrama oranlarının 40 yaşın altındakilere göre 5 kat, 60 yaş üzerindekilerin ise 7 kat fazla olduğu belirtildi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.