İtalya’da, domuz gribinden ilk ölüm

Napoli’deki Cotugno hastanesi yoğun bakım ünitesinden yapılan açıklamada, şeker ve kalp gibi rahatsızlıkları olan 51 yaşındaki Napolili bir kişinin, domuz gribi nedeniyle tedavi görmekte olduğu hastanede bu sabah yaşamını yitirdiği bildirildi.

İtalyan haber ajansı Apcom da, hayatını kaybeden kişinin Napoli’de annesiyle birlikte yaşadığını, hiç yurt dışına seyahat etmediğini aktardı.

İtalya genelinde 2 bin civarında domuz gribi vakası olduğu, kuzeydeki Monza kentinde günlerdir hastanede tedavi gören 20’li yaşlardaki bir kişinin durumunun ağır olduğu belirtiliyor.

İtalya’da, domuz gribinden ilk ölüm

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.