İsviçre’de grip alarmı

İsviçre Sağlık Bakanlığı’ndan yapılan açıklamaya göre; İsviçre’nin İtalyan kesimi ve Graubünden’de grip salgının yayıldığı, Grison ve Ticino merkezde 100 bin kişinin gribe yakalandığı, bunlardan 68’in de Domuz gribi şüphesi bulunduğu bildirildi.

Batı İsviçre’de ise Fribourg, Jura, Bern, Cenevre, Lozan, Neuchatel ve Valais kantonlarında grip virüsünün yayıldığı; 150 bin kişide grip bulunduğu ve bunlardan 58’inin domuz gribi olma ihtimalinin yüksek olduğu ifade edildi.

İKİ GÜN İÇİNDE İYİLEŞMEYENLER DİKKAT

Ayrıca bakanlık vatandaşlarına, grip belirtileri olan kişilerin iki gün içinde iyileşmemeleri ve ateşleri varsa düşmemesi halinde derhal bir doktora hatta bir hastaneye başvurmalarını önerdi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.