İstanbul’daki domuz gribi şüphesi

Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nden yapılan açıklamada; hastaneye başvuran hastada domuz gribi tespit edildiğine yönelik bazı medya kuruluşlarında yer alan haberlerin gerçeği yansıtmadığı bildirildi.

Hastaneden yapılan açıklamada, haberlerde adı geçen hastanın yapılan tetkiklerinde zatürre olduğunun anlaşıldığı belirtilerek, şu ifadelere yer verildi:

“Basın kuruluşlarında, ‘Bezmialem Vakıf Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde domuz gribi çıktığına’ yönelik yapılan haberlerin hiçbiri gerçeği yansıtmamaktadır. Haberlerde adı geçen hastamıza yapılan tetkikler sonucunda hastalığın zatürre olduğu anlaşılmıştır. Hastanemizde tedavisi süren hastamızın sağlık durumu son derece iyidir. Hastanemizdeki tüm birimlerimiz de çalışmalarına devam etmektedir.”

Yüksek ateş şikayetiyle hastaneye götürülen bir kişi, doktorların H1N1 virüsü şüphesi üzerine tedavi altına alınmıştı. Hastanenin acil servisini boşaltan görevliler, buradaki hasta ve refakatçilerine maske dağıtmıştı.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.