İstanbul çocuk endokrinoloji kongresine hazırlanıyor

Ulusal Çocuk Endokrinoloji Kongresinin alanında uzman yerli ve yabancı bilim insanlarını bir araya getireceğini belirten MÜ Çocuk Endokrinoloji Bilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Abdullah Bereket, tiroid hastalıkları, çocuklarda büyüme gerilikleri, erken ve geç ergenlik sorunları ile ülkemizde sık görülen osteogenesis imperfecta (cam kemik hastalığı) tedavisindeki gelişmelerin tartışılacağını söyledi.

Kongrede çocukluk çağı diyabetinin multidisipliner bir yaklaşımla ele alınacağını dile getiren Bereket, “Kongremize yurtdışından katılacak isimler arasında dünyaca ünlü diyabet uzmanı Prof. Tadej Battelino, kemik hastalıkları konusundaki otoritelerden Prof. Wolfgang Hoegler ve Almanya Yenidoğan Hipotirodi Tarama Programının Bilimsel Direktörü Prof. Heiko Krude de yer alacak” dedi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.