Isparta’da domuz gribinden 3. ölüm

Isparta Sağlık Müdürü Süleyman Önal, yüksek ateş ve solunum yetmezliği şikayetiyle başvurduğu Isparta Devlet Hastanesinde 2 gün önce hayatını kaybeden 23 yaşındaki Z.A’nın test sunucunda Pandemik A (H1N1) virüsünün pozitif çıktığını söyledi.

Önal, Z.A. ile birlikte Isparta’da domuz gribinden hayatını kaybedenlerin sayısının 3’e yükseldiğini bildirdi.

Süleyman Önal, Sav beldesindeki evinde ölü bulunan 34 yaşındaki bir kadından domuz gribi şüphesiyle alınan numunenin Ankara’ya gönderildiğini ve test sonucunu beklediklerini kaydetti.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.