İspanya’da domuz gribinden 15 kişi öldü

Böylece ülkede şimdiye kadar domuz gribinden yaşamını kaybedenlerin sayısı 15’e yükselmiş oldu.

Bakanlık açıklamasında, kadının aşırı şişmanlıktan kaynaklanan başka hastalıklarının da olduğu ve bu yüzden ölümünün sadece domuz gribine bağlanmasının netlik kazanmadığı ifade edildi.

Bu arada, Endülüs bölgesinde son 24 saatte domuz gribi nedeniyle ölenlerin sayısı 3’e çıkarken, yetkililer ölümlerin aynı zamanda meydana gelmesinin tesadüf olduğunu söyledi. Cadiz kentinde 50 yaşındaki bir kadın ile Sevilla’da bir gün önce doğum yapan 39 yaşındaki Faslı bir kadın domuz gribinden ölmüştü.

Avrupa’da, İngiltere’den sonra domuz gribinin en fazla görüldüğü ülkenin İspanya olduğu belirtiliyor.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.