İspanya 2012’den itibaren grip aşısı üretecek

doktor oneri

İspanya Sağlık Bakanı Trinidad Jimenez, düzenlediği basın toplantısında, ülkenin güneyindeki Granada kentinde bir teknoloji parkı inşa edileceğini ve bunun içinde bir aşı üretim fabrikası olacağını belirtti.

Endülüs Özerk Yönetimi, İspanyol hükümeti ve Rovi laboratuvarlarının anlaşmasıyla kurulacak aşı fabrikasının domuz gribi olarak tanınan H1N1 virüsü dahil, tüm grip türlerine karşı aşı üreteceği bildirildi.

Sağlık Bakanı, “İspanya’nın ihtiyacı olan aşıyı karşılayacak, büyük bir adım” diye tanımladığı söz konusu fabrika için 75 milyon Avro’luk yatırım yapılmasının beklendiğini söyledi.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.