Isıya duyarlı kameralar ve kontroller faydasız

doktor oneri

WHO sözcüsü Gregory Hartl, düzenlediği basın toplantısında, “Bir kişi virüse maruz kalmışsa ya da virüsü kapmışsa havaalanında hastalığın belirtilerini göstermeyebilir” dedi.

Sınırlardaki kontrollerin işe yaramadığını vurgulayan sözcü, ısıya duyarlı kameraların hastalığın kuluçka döneminde olduğu kişileri tespit edemediğine dikkati çekti.

Hartl, 2003’te Çin’de patlak veren ve 8 bin kişinin etkilendiği ağır akut solunum yolu yetersizliği sendromu (SARS) salgını döneminden bu yana yapılan araştırmaların sınırlardaki kontrollerin virüsün yayılmasıyla mücadelede etkili olmadığını gösterdiğini belirtti.

SARS’ın birçok şey öğrettiğini söyleyen Hartl, işe yaramayan bir şeyi önermek istemediklerini ifade etti.

BUDAPEŞTE HAVAALANI’NA ISIYA DUYARLI KAMERA
Öte yandan, Macaristan Sağlık Bakanlığı, domuz gribine karşı önlemler çerçevesinde, uluslararası Budapeşte Feri Hegy Havaalanı’na ısıya duyarlı kameralar yerleştirdi.

Macaristan Sağlık Bakanı Tamas Szekely, ülke genelinde domuz gribi hastalığına karşı alarma geçildiğini açıkladı. Sağlık Bakanlığı ayrıca, Meksika’dan ve ABD’den Budapeşte’ye uçakla gelen yolcuların kontrol altına alınacağını bildirdi.

Macaristan’da dün 6 kişi domuz gribi şüphesi ile kontrolden geçmiş, ancak domuz gribi olmadıkları anlaşılmıştı.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.