Irak’ta milli oyuncularda domuz gribi

doktor oneri

Irak Sağlık Bakanı Dr. Salih El Hasnavi, ülkede 7 domuz vakası belirlendiğini açıkladı.

Salih El Hasnavi, bugün düzenlendiği basın toplantısında, Irak Bayan Basketbol Milli Takımı oyuncusu 6 sporcunun, ABD’nin Chicago kentindeki müsabakalardan dönüşünde, domuz gribi kuşkusuyla hastanede tedavi altına alındıklarını ve bu oyuncularda domuz gribi belirlediklerini söyledi.

El Hasnavi, kendilerinde domuz gribi belirlenen oyunculardan 5’inin Kürt bölgesindeki Süleymaniye kentinde tedavilerinin sürdürüldüğünü ve hastaların ailelerini de gözlem altında tuttuklarını ve 6. kişinin de Babil kentinde gözlem altında tutulduğunu bildirdi.

Hasnavi, domuz gribine yakalanan 7. kişinin de ABD askeri olduğunu ve bu askerin ABD güçlerine bağlı hastanede kontrol altında olduğunu dile getirdi.

6 sporcunun, Chicago’dan dönüşlerinde Ürdün’ün başkenti Amman’dan geçtikleri ve Amman’da bu sporcularda H1N1 virüsünün belirlendiği belirtildi.

Amman’dan Süleymaniye’ye gelen 6 altı sporcunun vücut sıcaklıklarının yüksek olduğu ve kendilerini iyi hissetmedikleri gerekçesiyle domuz gribine yakalandıkları kuşkusuyla hastanede gözlem altına alındıkları kaydedildi.

Dünya Sağlık Örgütü’nden (WHO) yapılan açıklamaya göre, 95 ülkede 44 bin 287 kişide domuz gribi tanısı koyuldu ve bugüne dek 180 kişi bu hastalıktan öldü.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.