İngiltere’de ilginç ‘Domuz gribi partileri’

doktor oneri

BBC’nin haberine göre, bazı kişiler, çok güçlenmeden virüsü kapabilmek ve bağışıklık kazanabilmek için domuz gribi hastalarıyla bir araya gelmeye çalışıyor.

İngiltere Tabipler Birliği Kamu Sağlığı Komitesi Başkanı Dr. Richard Jarvis ise bu tür davranışların devletin virüslerle mücadelesine darbe indireceği uyarısında bulundu.

İngiltere’de görülen H1N1 virüsünün yol açtığı hastalığın hafif seyretmesine rağmen bu kişilerin kendilerini ve ailelerini tehlikeye attığını söyleyen Jarvis, ”Bunu yapmak doğru değil, unutulmamalı ki bunu yapanlar ne olursa olsun ölüm riskini üstlenmiş oluyor. Ben böyle bir şeyi yapmaya kalkışmazdım” dedi.

Bu tür davranışların sadece hastalığın daha çok yayılmasına yol açacağını ifade eden Jarvis, İngiltere’de virüsün beklenenden daha başarılı şekilde kontrol altında tutulabildiğini de kaydetti.
 
İSPANYA’DA İLK ÖLÜM
 
Bu arada İspanya’da ilk kez domuz gribi olan bir hasta hayatını kaybetti. Durumu ağırlaşan, hamileliğinin 28. haftasında dün sezaryenle bebeği dünyaya getirilen 19 yaşındaki hastanın bugün öldüğü bildirildi.

Bebeğin sağlık durumunun ise iyi olduğu belirtildi.

Sağlık Bakanlığı, ülkede 717 domuz gribi vakası görüldüğünü, Tarragona kentinde tedavi gören 32 yaşındaki bir erkek hastanın durumunun ciddi olduğunu açıkladı.saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.