İlaç kaçakçılarına operasyon

2 yıldır sürdürülen takip sonucu başlatılan operasyonda aralarında doktor, eczacı ve ecza deposu sahiplerinin de olduğu 28 kişi gözaltına alındı.

Şüphelilerin örgüt kurarak bazı doktorların e-reçete şifrelerini ele geçirdikleri, kanser, şeker, ve hemofili hastalarının kimlik bilgilerini kullanarak sahte reçete düzenledikleri tespit edildi.

Şüphelilerin yüksek fiyatlı ilaçları kaçak yollardan Azerbaycan, Suriye, Mısır ve Irak gibi ülkere yollayarak haksız kazanç elde ettikleri, devleti 6 milyon lire zarara uğrattıkları bildirildi.

saglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.