İlaç firmaları fakir ülkelere aşı ve ilaç verecek

doktor oneri

WHO Başkanı Margaret Chan, bugün görüştüğü ilaç firmaları ve aşı yapan şirketlere fakir ülkelere aşı ve ilaç verilmesi çağrısı yaptığını söyledi. Chan, bazı şirketlerin fakir ülkelere aşı bağışlama taahhüdünde bulunduğunu, bazılarının da fakir ülkeler için bazı ürünlerini saklama sözü verdiğini ifade etti.

Chan, ilaç firmalarının ayrıca fiyat konusunda da esnek davranarak, fakir ülkelerin ilaçları daha az para ödeyerek almasına olanak sağladığını kaydetti.

WHO’nün merkezi İsveçre’nin Cenevre kentinde yapılan Örgütün yıllık olağan toplantısına çeşitli ülkelerden yüzlerce sağlık uzmanı katılıyor. Bu yılki toplantının ana gündem maddesini domuz gribi salgını oluşturuyor.

İlaç firmaları fakir ülkelere aşı ve ilaç vereceksaglikdanisma hakkında 20405 makale
Bu yazı saglikdanisma.NET editörü tarafından yayınlanmadan önce TIP DOKTORU tarafından değerlendirilmiş ve bilimsel doğruluğu onaylanmıştır. Yazı içeriğinden kaynak gösterilen kişi/kurum sorumludur. Kaynak gösterilmeden yayımlanmış yazıların içeriği ve telif haklarıyla ilgili şikayetlerinizi bize her zaman iletişim sayfasından iletebilirsiniz. Bu sitedeki yazılar kullanıcılarını bilgilendirmek için yayınlanmıştır. Rahatsızlığınızın tanısı veya tedavisi için önerilerde bulunmaz, doktorunuzun tavsiyelerinin yerine geçmez. Site kullanıcıları site kullanım koşullarını bu sayfada okumuş ve kabul etmişlerdir.

İlk yorum yapan olun

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.